Odeszła absolwentka Słowaka Pani prof. dr hab. Teresa Kowalska

Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. prof. dr. hab. Teresy Kowalskiej, wybitnej naukowczyni związanej z Instytutem Chemii Uniwersytetu Śląskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół chromatografii. Opublikowała ponad 300 artykułów naukowych w tej tematyce w uznanych czasopismach chemicznych o międzynarodowym zasięgu. Pani Profesor była absolwentką naszej szkoły z 1963 r. Gościła u nas z wykładami z chemii. Zawsze miło wspominała lata spędzone w Słowaku.
Delegacja uczniów pożegnała Panią Profesor podczas uroczystości pogrzebowych w dniu 15.02.2023 r.

Rodzinie i Bliskim Zmarłej wyrazy współczucia i żalu składa Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie