O protestujących w obronie wartości demokratycznych

Grudzień jest miesiącem kojarzącym się nam z tłumieniem przez władze Polski wystąpień naszych rodaków w obronie demokracji w roku 1970 i 1981. Tym bardziej wartościowym było dzisiejsze spotkanie z pierwszoklasistką Zosią Kowalczyk, która w sposób z jednej strony profesjonalny, a z drugiej emocjonalny przedstawiła uczniom Słowaka kulisy i bieżącą sytuację w Hongkongu, wstrząsanego młodzieżowym buntem w obronie praworządności. W tym odległym od nas zakątku, studenci wystąpili przeciwko coraz to większemu ograniczaniu wolności obywatelskich, w tym prawa do wyboru szefa administracji w wolnych wyborach i ekstradycji więźniów do Chińskiej Republiki Ludowej.

Młodzież naszego Liceum wesprze swoich hongkońskich przyjaciół podejmując akcje solidarnościowe, podobnie do wsparcia, którego polskim studentom udzielali ich przyjaciele z zagranicy w roku 1968 czy 1981.