Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim. Tylko w Słowaku!

13 kwietnia 2015 zainaugurujemy nowe edukacyjne wydarzenie w Słowaku. Po raz pierwszy dla uczniów, nauczycieli a także rodziców – wszystkich „ciekawych świata” organizujemy Noc Naukowców.
Zapraszamy wszystkich, którym zależy na odkrywaniu nowego, rozwoju własnej wiedzy, umiejętności, a co za tym idzie osiągania lepszych wyników na czekających ich egzaminach.
Dla Was zaprosiliśmy wybitnych przedstawicieli świata nauki – profesorów reprezentujących różne obszary wiedzy.
Ponieważ w Słowaku nic nie jest niemożliwe, Noc Naukowców rozpocznie się już przed poniedziałkowym południem według następującego porządku:
12.15-13.15 – mgr Małgorzata Chatys – „Zawody, które kryzysu się nie boją”
13.25-15.05 – dr Patrycja Stawiarska – „Jak radzić sobie ze stresem przed maturą”
17.00-17.15 – otwarcie Nocy Naukowców przez dyrektora Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i przedstawiciela Uniwersytetu Śląskiego
18.15-19.15 – prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek – „Afekty dwubiegunowe: Prus – Sienkiewicz”
19.30-20.45 – prof. dr hab. Jacek Jania – „Po co badamy lody w Arktyce”
21.00-21.30 – Grupa Nam-Tara – „ Fire & Pyro Performance” w Ogrodach Słowaka
21.30-23.00 – warsztaty naukowe:
– dr hab. Marta Cuber – „Reprezentacje Zagłady w lekturach szkolnych” (warsztaty maturalne)
– dr hab. Alina Urbisz – „Botanika przed maturą”
– dr Jacek Uryga – „Zabawa z matematyką”
– mgr wkwasny – „Niebo nad Słowakiem – obserwacje astronomiczne” -uzależnione od chwilowego stanu troposfery, zwanego pogodą
23.00-02.00 – projekcja filmów naukowych i popularnonaukowych z dziedzin przyrodniczych (biologia, geografia, geologia)
Zapraszając spragnioną wiedzy społeczność Słowaka, informuję o możliwości pozostania na noc w szkole (pod opieką nauczycieli). Dysponujemy pewną ilością materaców gimnastycznych, jednakże prosimy o przyniesienie własnych karimat, śpiworów i prowiantu.
Dla uczestników Nocy Naukowców wtorek jest dniem wolnym od pytania (i kartkówek).
Ilość miejsc jest niestety ograniczona – do 150. Decyduje kolejność zgłoszeń, które bezpośrednio przyjmują dr Piotr Bogalecki oraz dr Maciej Burzyk. Uczniowie pozostający w szkole na noc proszeni są o dostarczenie organizatorom zgody rodziców na udział w Nocy Naukowców i nocleg na terenie AZSO.
Patronat nad Nocą Naukowców objęli:
– JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Wiesław Banyś,
– Pan dyrektor Akademickiego Zespołu szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, mgr Przemysław Fabjański