Naukowa uczta dla młodej inteligencji

Późnowieczorne piątkowe godziny upłynęły w Słowaku pod znakiem spotkań z wybitnymi naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego. Szerokie spectrum tematyczne pozwoliło na znalezienie niemal każdemu z uczniów Słowaka interesujących go informacji. Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim upłynęła pod znakiem wykładów literacko-filozoficznych i przyrodniczych, uzupełnionych zajęciami warsztatowymi z matematyki, programistyki i robotyki, fizjologii i sztuki.
Ta nowa, zainaugurowana w ubiegłym roku, propozycja edukacyjna dla naszych uczniów, dająca kolejną możliwość rozwijania zainteresowań, jest efektem współpracy naszego Zespołu z Uniwersytetem Śląskim.
Serdecznie dziękuję władzom naszej Alma Mater oraz nauczycielom przygotowującym wydarzenie – dr. dr. Piotrowi Bogaleckiemu i Maciejowi Burzykowi.
Fotogaleria z Nocy Naukowców znajduje się pod adresem: https://slowacki.edu.pl/?page=news&id=3560. zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a za rok na kolejną ucztę dla młodej inteligencji.