Nauka szkolna w dniach 17-28 maja 2021r.

Od poniedziałku 17 maja 2021 r., zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29.04.2021 r., szkoła nasza przechodzi na tzw. nauczanie hybrydowe, czyli mieszane. Przepis określa czas jego trwania na dwa tygodnie. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, 31 maja nastąpi pełny powrót do szkoły.

Ze względu na liczebność niektórych naszych klas, powierzchnię sal i przestrzeni wspólnych, po konsultacjach z nauczycielami, Radą Rodziców i Radą Młodzieżową, nauka w Słowaku w czasie tych dwóch tygodni przebiegać będzie w następujący sposób:

tydzień 1: 17-21.05 – do szkoły zapraszamy uczennice i uczniów, którym w dzienniku lekcyjnym (zajęcia z wychowawcą) przyporządkowano numery parzyste;

tydzień 2: 24-28.05 – do szkoły zapraszamy uczennice i uczniów, którym w dzienniku lekcyjnym (zajęcia z wychowawcą) przyporządkowano numery nieparzyste.

Kolejność taka wskazana została przez Przewodniczącego Rady Młodzieżowej i zaakceptowana przez dyrektora. Schemat ten obowiązywać będzie zarówno na zajęciach odbywających się w zespołach klasowych, jak i w grupach międzyoddziałowych.

W czasie, gdy jedna część klasy uczestniczyć będzie w zajęciach stacjonarnych, pozostali uczniowie będą mieli możliwość udziału w bezpośredniej transmisji tych zajęć za pośrednictwem platformy MS Teams. W czasie pobytu w szkole proszę o zachowanie reżimu sanitarnego, używanie masek zasłaniających nos i usta, częstą dezynfekcję dłoni i zachowanie bezpiecznych odległości. Postaramy się, by zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na wolnym powietrzu, co zależne jest oczywiście od warunków atmosferycznych.

Usprawiedliwianie ewentualnych nieobecności odbywać się będzie na ogólnych zasadach, uwzględniających troskę rodziców o bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i potencjalne zagrożenie związane z korzystaniem z transportu publicznego i samego pobytu w zbiorowisku szkolnym.

Życzę zdrowia, także jak najszybszego zaszczepienia się, całej społeczności Słowaka  Przemysław Fabjański