Matematyczni “kongresmeni” pojadą do Lublina

Marcin Traskowski i Tomasz Szafarczyk z Uniwersyteckiego I LO zakwalifikowani zostali do udziału w VII kongresie Młodych Matematyków Polskich, który odbędzie się w dniach 20-23 września 2018 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Kongres Młodych Matematyków Polskich jest cyklicznym wydarzeniem, na którym spotykają się uzdolnieni matematycznie uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Polski. Uczestnicy tych spotkań mają możliwość wysłuchania specjalnych wykładów przygotowanych przez innych uczniów oraz znanych polskich matematyków, nawiązania kontaktów, dyskusji i wymiany doświadczeń z miłośnikami matematyki – rówieśnikami jak i nauczycielami akademickimi.

Marcin i Tomek reprezentować będą najzdolniejszych matematyków województwa śląskiego.