Likwidacja w nagrodę za sukcesy?

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących ponownie udowodnili, że należą do najlepszych w naszym województwie. W tegorocznej edycji wojewódzkich konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Śląską Kurator Oświaty wywalczyli tytuły laureatów (i finalistów) z następujących dziedzin wiedzy:
– język polski,
– język angielski,
– język niemiecki,
– język francuski,
– historia,
– geografia,
– matematyka,
– fizyka,
– chemia.
Serdeczne gratulacje dla Laureatów oraz Finalistów, Rodziców oraz nauczycieli – Tutorów, którzy tym samym potwierdzają znany wszystkim fakt, iż gimnazja dwujęzyczne prowadzone w zespołach szkolnych wraz z liceami to najwyższa jakość w polskim systemie edukacji.
Od roku 2019 w związku z likwidacją szkół tego typu, Państwo nie przewiduje podobnego modelu kształcenia zdolnych uczniów.