Kwesta dla Natalii.

W dniach 8,9,10 czerwca uczniowie Słowaka, Zespołu Szkół Sportowych nr 2 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego będą kwestować na terenie naszego województwa na rzecz podopiecznej Fundacji Iskierka – Natalii Steckiewicz.

Natalia Steckiewicz to 7-latka pochodząca z Chorzowa, która po raz drugi zmuszona jest stawić czoła chorobie nowotworowej.
Kiedy w maju 2013 roku Natalka zachorowała, dla całej rodziny był to ogromny cios.Pierwszym objawem było zapalnie stawu kolanowego.
Zaniepokojeni rodzice udali się z dziewczynką do szpitala.
U ciekawej świata i pogodnej dziewczynki zdiagnozowano wówczas ostrą białaczkę limfoblastyczną.Przeszła intensywne leczenie na oddziale onkologii dziecięcej w Chorzowie. Długie miesiące spędzone w szpitalu,leczenie podtrzymujące i w końcu udało się zakończyć ten ciężki etap. Natalka zaczęła powoli stawiać kroki w świecie pozbawionym kroplówek i szpitalnych sal. I kiedy wydawało się, że wystarczą tylko kontrolne wizyty, podczas jednej z nich okazało się, że nastąpiła wznowa. Dziewczynka rozpoczęła intensywne leczenie chemioterapeutyczne i kolejny raz znalazła się na oddziale onkologicznym.Natalka przez ostatni czas zdążyła rozwinąć już swoje pasje i zainteresowania. Najbardziej lubi świat klocków Lego i Minecrafta. Obok tego uwielbia czas spędzony na świeżym powietrzu, kiedy może jeździć na rowerze i bawić się z rówieśnikami na placu zabaw. Mocno trzymamy kciuki, aby dziewczynka pomyślnie przeszła proces leczenia i mogła powrócić do świata, gdzie nie ma choroby.
Zachęcamy Państwa do wsparcia Natalii i jej rodziny w tym trudnym dla nich czasie. Każda pomoc ma znaczenie, nawet ta najmniejsza.
Serdecznie zapraszam do wsparcia zbiórki.