KONCERT KAWIARENKI LITERACKIEJ i JUBILEUSZ PROF. EWY JASKÓŁOWEJ

Kawiarenka Literacka 22 maja 2018 roku uczestniczyła w Jubileuszu 40- lecia pracy naukowej i dydaktycznej prof. dr hab. Ewy Jaskółowej. Pani Profesor jest współautorką podręcznika „Świat do przeczytania”. Uroczystość odbyła się w Auli im. Prof. Zbigniewa Jerzego Nowaka (Sali Rady Wydziału Filologicznego) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zespół razem z grupą poetycką Horyzont (Michał Łukowicz i Mateusz Wróbel) specjalnie na to spotkanie przygotowali songi dedykowane Pani Profesor: „Nikt na świecie nie wie” z repertuaru Czerwonych Gitar, :Jaskółkę uwięzioną” z repertuaru Stana Borysa i „Nie płacz Ewka” z repertuaru zespołu Perfekt. Karolina Gonet i Dominik Wołowczyk wygłosili żartobliwe „ Pożegnanie podręcznika” – „Świat do przeczytania”. Czteroletnie liceum będzie miało nowe podręczniki. W programie Kawiarenki był oczywiście Stanisław Baliński i jego „Krzemieniec 1939”. Goście uroczystości reprezentujący ośrodki uniwersyteckiej polonistyki z całego kraju, bardzo serdecznie oficjalnie i w prywatnych wypowiedziach podziwiali „nowe artystyczne wcielenie Kawiarenki Literackiej AD 2018”.