Kolejny wyśpiewany sukces Weroniki Wołowczyk

W Bielsku Białej na Małej Scenie Teatru Polskiego 24.09.2020 odbyły się wojewódzkie eliminacje 65 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs w naszym kraju. Przeprowadzany jest w formie 4 turniejów: turniej recytatorski, turniej “wywiedzione ze słowa”, turniej jednego aktora i turniej poezji śpiewanej. W tym roku w wojewódzkim finale uczestniczyło 23 wykonawców – finalistów Konkursów Regionalnych z Katowic, Częstochowy i Bielska Białej.

Komisja oceniająca (aktorzy, teatrolodzy i animatorzy życia teatralnego) w kategorii “Turniej poezji śpiewanej” I miejsce przyznała Weronice Wołowczyk reprezentującej Uniwersyteckie I Liceum im. Juliusza Słowackiego i Kawiarenkę Literacką, akompaniowała jej na skrzypcach Martyna Tomas.

Weronika Wołowczyk decyzją Jury została zakwalifikowana do 65 Ogólnopolskiego Finału OKR we Włocławku. Finał odbędzie się 22-24.10.2020.

Przed 4 laty Karolina Gonet była najlepsza, a w tym roku zwyciężyła Weronika Wołowczyk.

Weroniko – komponuj, śpiewaj i przynoś radość słuchania poezji śpiewanej w Słowaku. Dobrych nut, szlachetnych tonów i siły wyrazu we Włocławku życzy nie tylko Zespół Kawiarenki Literackiej…