KOLEJNY – NOWY ROK SZKOLNY W SŁOWAKU

4 września 2017 roku po mszy św. w kościele p.w. św Jadwigi Śląskiej w słonecznych Ogrodach Słowaka odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Atmosfera spotkania przypominała jeszcze czas wakacji. Jednak oficjalne stroje, mundurki , uśmiechnięte twarze nauczycieli i uczniów i spontaniczne gesty powitań sygnalizowały, że rozpoczynamy kolejny edukacyjny rok. Uczestnicy spotkania pamiętali o rocznicy tragicznych wydarzeń z września 1939 roku. W skupieniu zaśpiewali hymn państwowy i hymn Słowaka. Nie zapomniano o urodzinach Juliusza Słowackiego – Patrona Liceum. Jednak bohaterami pierwszego dnia nauki byli uczestnicy wyprawy geograficznej do Indii. rm tradycyjnie chlebem, solą , śląskimi drożdżówkami i bałtyckimi śledziami powitała członków wyprawy wraz z opiekunami Panią profesor Skałką-Gawlik i Ryszardem Kurakiem. Komentująca społeczność Słowaka wysłuchała ciekawej relacji twórcy i animatora tych wypraw Pana Dyrektora Przemysława Fabjańskiego. Spotkania z wychowawcami i “wycieczki turystyczne po Słowaku” klas pierwszych Liceum zakończyły ten dzień .