KAWIARENKA POWRACA DO KORZENI…

Po „Urodzinach Juliusza S.- Bis” (2.10.2020) i Inauguracji nowego sezonu szkolno-artystycznego Zespół Kawiarenki Literackiej i grupa Herbaciarni powrócili do korzeni czyli tradycyjnych prób spotkań i kameralnych koncertów w piątki po lekcjach. Tak było w poprzednich sezonach.

Na „Urodzinach Juliusza- Bis” Weronika Wołowczyk i Martyna Tomas zaprezentowały swój repertuar, który przyniósł im I miejsce w turnieju poezji śpiewanej 65 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Bielsku Białej (eliminacje regionalne). Z tym repertuarem jadą na eliminacje centralne.

9 października w Kawiarence Literackiej zadebiutowali i zaprezentowali swoje artystyczne możliwości debiutujący w Zespole uczniowie klas pierwszych. Były to obiecujące i ciekawe pierwsze kroki na scenie Kawiarenki.

W najbliższym czasie (24.10.2020) wybieramy się na spektakl, owiany muzyczną legendą, SKAZANY NA BLEUSA. Będą to równocześnie 113 urodziny Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – czyli kolejne artystyczne urodziny w życiu Kawiarenki.

Wszystkie spotkania odbywają się z godnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.