Kawiarenka Literacki i “Teatr domowy poezji stanu wojennego”.

14 grudnia 2015 o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Zespół Kawiarenki Literackiej wraz z twórcami teatru domowego p. Marią Stokowską-Misiurkiewicz (Teatr Śląski) i ks. Antonim Klemensem przedstawili najnowszą wersję tego niezwykłego zjawiska kulturowego.
Teatr domowy to poetycki zapis tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na Śląsku w latach stanu wojennego. Na widowni pojawiła się zaprzyjaźniona publiczność, dawni działacze Solidarności, absolwenci Słowaka i rodziny wykonawców. Niektórzy widzowie byli kolejny już raz na tym przedstawieniu. Nowy Zespół Kawiarenki wraz z dawnymi członkami Zespołu, studiujący we Wrocławiu, Krakowie, Gliwicach, Katowicach i Bielsku, zaprezentowali program, który wzruszał, wywoływał wspomnienia, zmuszał do głębokiej refleksji. Łzy wzruszenia pojawiły w oczach widzów. Reżyserem teatralnego wieczoru był p. Michał Łukowicz (absolwent Słowaka, członek Zespołu Kawiarenki i student MISH – Uniwersytetu Śląskiego).
Opiekę organizacyjną nad wieczorem Słowaka w Teatrze Śląskim sprawowała licealna
klasa I a. . Cieszę się, że dawna i nowa Kawiarenka kolejny raz spotkała się na zaprzyjaźnionej Scenie Kameralnej. Wszyscy przeżyliśmy niezwykły teatralny wieczór…. Zapraszamy za rok!