JUBILEUSZ 60-LECIA KATEDRY DYDAKTYKI JĘZYKA I LITERATURY POLSKIEJ

Zespół Kawiarenki Literackiej uczestniczył 17 czerwca 2019 roku w Jubileuszu 60-lecia Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Jubileusz był okazją do zaprezentowania dokonań naukowych i inicjatyw dydaktycznych pracowników Katedry. Wśród oficjalnych gości z ośrodków akademickich z całej Polski i władz Uniwersytetu Śląskiego była obecna delegacja naszej Szkoły. W oficjalnych wystąpieniach dawnych i obecnych pracowników Katedry często pojawiał się motyw współpracy Jubilatki z chorzowskim Słowakiem. Współpraca trwa już od 30 lat. Uczestnicząc w Kongresach, Konferencjach, Jubileuszach Zespół Kawiarenki pomnażał swoje intelektualno-artystyczno-polonistyczne doznania. Uroczystość odbyła się w uniwersyteckiej Auli im. Prof. Z.J.Nowaka. Jak zawsze Kawiarenka Literacka obdarzyła Jubilatkę swoim kultowym muzyczno-poetyckim przesłaniem. Goście w niezwykłym skupieniu słuchali głosów najmłodszej generacji Bardów Kawiarenki. Jubileuszowy tort był zwieńczeniem wzruszających i nostalgicznych refleksji.