Informacja o zmianie “Procedury organizacji zajęć w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie od 1 września 2020 r. w związku z epidemią COVID-19” wchodząca z dniem 14 września 2020

Drodzy Profesorowie, Uczniowie, Rodzice,

serdecznie dziękuję za Waszą odpowiedzialną i solidarną postawę w dwóch pierwszych tygodniach roku szkolnego. Jestem pod dużym wrażeniem. Cieszę się, że nie należycie do grona osób, dla których noszenie maseczki, a przez to ochrona innych – bliskich i dalszych – stanowi problem i ograniczenie wolności, choć zapewne jest to pewnego rodzaju ograniczenie, a przynajmniej dyskomfort. Rad jestem, że wsłuchujecie się w racjonalne, oparte na opiniach ekspertów, a nie populistyczne argumenty.

W ciągu dwóch powakacyjnych tygodni nie zanotowaliśmy w szkole ani jednego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i oby tak dalej (!!!), szczególnie w nadchodzącej chłodnej porze roku.

Dziękuję za zrozumienie i wyartykułowaną zarówno przez Radę Rodziców, jak i Radę Młodzieżową wolę dalszego, odpowiedzialnego postępowania dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i utrzymanie obostrzeń.

Apelując do Państwa – Profesorów, Rodziców i Uczniów o zasłanianie ust i nosa tam gdzie jest to nakazane przepisami i rozsądkiem, chciałbym zaproponować złagodzenie obostrzeń od najbliższego poniedziałku, 14.09.2020 r. Złagodzenie polegać będzie na możliwości zdjęcia maseczek w salach lekcyjnych, w których możliwe jest zastosowanie wymaganego dystansu społecznego i będzie dotyczyć głównie zajęć grupowych lub odbywających się w mniej licznych oddziałach. Oczywiście można pozostać w maseczkach.

Nauczyciele, których głównym narzędziem pracy jest głos, będą mogli używać przyłbic bądź półprzyłbic zasłaniających nos i usta.
Zaproponowana zmiana umieszczona zostanie w „Procedurze organizacji zajęć w Uniwersyteckim I LO im. Juliusza Słowackiego w związku z epidemią Covid-19” (r. IV, p. 5 a, b, c).

Procedura organizacji zajęć w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie od 1 września 2020 r. w związku z epidemią COVID-19

Wszystkim życzę dobrego zdrowia. Przemysław Fabjański