Informacja dla uczniów z Ukrainy. Information for Ukrainian students

Informujemy, że w piątek 26 sierpnia 2022 r. o godzinie 9.00 przeprowadzony zostanie sprawdzian kompetencyjno – kwalifikacyjny z języka polskiego i matematyki, na podstawie którego uczniowie legitymujący się wystarczającą znajomością języka polskiego, mogą zostać zakwalifikowani do ogólnodostępnych oddziałów w Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym w Chorzowie.

Pozostałym uczniom o niższych kompetencjach językowych zaproponowana zostanie nauka w oddziale przygotowawczym w Uniwersyteckim I LO. Uczniowie ci mogą się również starać o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych w innych szkołach ponadpodstawowych – liceach, technikach i szkołach branżowych w Chorzowie i innych miastach.

Hereby we inform that on 26 August 2022 (Friday) at 9.00 a.m. a Competence Test in Polish and Maths will be organized, on the basis of which some students from Ukraine can be qualified to all types of forms (classes) at University Juliusz Slowacki High School in Chorzów.

All other students of lower competence will be offered Preparatory Form (class) at University Juliusz Slowacki High School. Those students can also apply to all types of forms in all other high schools – comprehensive, technical and vocational ones in Chorzow and other cities.

Przemyslaw Fabjanski – the Principal.