Geografia nie tylko dla olimpijczyków

Koło Geografów “Peneplena” od ponad czterdziestu lat prowadzi popularyzatorską działalność dla naszej młodzieży, której celem jest podniesienie poziomu ogólnej wiedzy o świecie z geografii, historii, przyrody, demografii i wzajemnych powiązań środowiskowych. Udział w zajęciach jest dobrowolny a frekwencja wynika z zainteresowania uczniów. tylko ci najbardziej aktywni mogą uczestniczyć w niemal dwumiesięcznych szkolnych wyprawach geograficznych.  Wstępem do wyjazdu do Azji jest poznawanie świata w czasie prelekcji geograficzno-podróżniczych. W tym roku podróżowaliśmy już po Kazachstanie, Gruzji, Mikronezji i Melanezji, Bliskim Wschodzie i subkontynencie indyjskim. Na kolejne podróże zapraszamy wszystkich ciekawych świata już w przyszłym roku. Spotkania odbywają się w środy od godziny 15.15.