Geografia i podróże z Penepleną

Koło Geografów “Peneplena” wznawia swą działalność po wakacyjnej, podróżniczej przerwie. W roku koncentrować będziemy się na realizacji kilku projektów.

Za nieco ponad trzy tygodnie – w sobotę 5.10.2019- po raz czterdziesty pierwszy, młodzież Słowaka wyruszy na beskidzkie szlaki, uczestnicząc w najstarszej imprezie naszej szkoły Rajdzie Słowaka.
W październiku, we współpracy z Uniwersytetem Śląskim planujemy wespół z Klubem Miłośników Historii organizację konferencji poświęconej Mohandasowi Karamchandowi Gandhiemu, zwanego Mahatmą, z okazji 150. Rocznicy urodzin.

W pierwszym tygodniu grudnia odbędzie się 31. Peneplena Travel Festival – jeden z pierwszych podróżniczych przeglądów w Polsce. W ciągu roku szkolnego planujemy także spotkania z globtroterami i geografami. Już dziś o 15.15 w sali 213 wykład pt. “Demografia Indii” wygłosi Jakub Moś, uczestnik 18. Szkolnej Wyprawy Geograficznej, finalista XLV Olimpiady Geograficznej w 2019 r.

Oczywiście nie zapominamy o dalekich podróżach, poznawaniu wielokulturowego świata, kreowaniu zasad równości i szacunku dla każdego człowieka. W nieodległej przyszłości rozpoczynamy przygotowania do 19. Szkolnej Wyprawy Geograficznej dla zainteresowanych poznawaniem świata uczniów specjalizacji (profilu) geograficznej.

Zapraszamy.