DZIEŃ NAUCZYCIELA w TEATRZE ŚLĄSKIM

Dyrekcja i Zespół Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach od lat organizuje teatralne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku nauczyciele reprezentujący szkoły naszego regionu, będące wierna publicznością katowickiej sceny , wraz z delegacjami uczniów zostali zaproszeni 13. X. 2017 r. do Sali Sejmu Ślaskiego na odtworzenie głośnego procesu sądowego wg FERDINANDA VON SCHIRACHA “TERROR”. Spektakl w Sali Sejmu Śląskiego był połączony z obchodami 25 rocznicy zainaugurowania “premier nauczycielskich w Teatrze Śląskim”. Pomysłodawcą premier był piszący te słowa. W trakcie piątkowego spotkania wręczone zostały Dyplomy w plebiscycie Nauczyciela Roku minionego sezonu teatralnego. Wyróżnienia były podziękowaniem za pasję w szerzeniu wiedzy o teatrze , aktywną i twórczą współpracę z Teatrem Śląskim. W gronie nagrodzonych byli nauczyciele języka polskiego z Katowic, Rybnika i Chorzowa.