Jak wspierać maturzystów – bezpłatny webinar dla rodziców

Szanowni Państwo,

w imieniu Uniwersytetu SWPS serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas maturalnych do udziału w bezpłatnym spotkaniu online organizowanym przez Uniwersytet SWPS w ramach Kursu Matura 2024. O wspieraniu nastolatka w wyborze dalszej ścieżki rozwoju porozmawiają prof. Tomasz Grzyb – psycholog społeczny – oraz Michalina Mruczyk – psycholog pracująca w szkołach. Spotkanie odbędzie się 29 listopada br. w godz. 18.00-19.00.

Podczas webinaru specjaliści z SWPS odpowiedzą m.in. na pytania:

• Jak pomóc nastolatkowi w okresie wzmożonego wysiłku związanego z nauką do matury?

• W jaki sposób zachować równowagę między wsparciem a nadopiekuńczością?

• Dlaczego tak ważne jest zabezpieczenie swoich emocji, gdy dziecko wkracza w dorosłość i niezależność?

• Jak przygotować się do rozmowy z nastolatkiem na temat przyszłości?

• Co zrobić, gdy dziecko nie wie, co chce robić po maturze?

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny w artykule.

Kolejne spotkania dla młodzieży w ramach kursu Matura 2024:

• 13 grudnia 2023 – „Motywacja do nauki, czyli jak nie stracić zapału?”,

• 24 stycznia 2024 – „Jak nie panikować na 100 dni przed maturą?”.

Szczegółowe informacje oraz formularz dostępne są pod linkiem: