XXXIX Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów

W dniach od 3 do 5 listopada 2023 roku katowicki Park Hotel Diament gościł XXXIX Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów. Wśród gości z całej Polski, którzy w specyficznej atmosferze dzielili się swoimi przeżyciami z dalekich i bliskich podróży po naszym globie byli przedstawiciele Koła Geografów  PENEPLENA  razem ze swoim mentorem Dyrektorem Przemysławem Fabjańskim.  PENEPLENA wspomagała organizacyjnie XXXIX Spotkanie. Uczniowie byli niezwykle pomocni dla gości z całej Polski. Koło Geografów było też bohaterem dynamicznej opowieści Dyrektora Fabjańskiego i Karola Tronta „Nie tylko Zanskar, czyli Słowak znów w Indiach”.

Obok PENEPLENY  na XXXIX Spotkaniu można było dostrzec  grupę  absolwentów Słowaka  – Matura 2023 (szczególnie z  Królewskiej Klasy IV e) . Absolwenci przyjechali posłuchać i przeżyć z Honoriuszem Morawcem i jego bratem Tymoteuszem (uczniem klasy 1g w Słowaku) ich „Spotkanie z perłami Karaibów”. OSOTT było doskonałą formą i okazją do powrotu w mury chorzowskiego Słowaka i na naukowo-turystyczne szlaki licealnej edukacji.

Andrzej Król