MakeSense w Polsce

Katarzyna Kamińska jest absolwentką Słowaka sprzed 4 lat, która po wspaniałych przygodach i odkrywaniu świata w Słowaku, postanowiła poznawać go trochę dalej i wyjechała na studia do Holandii i Hiszpanii gdzie studiowała prawo europejskie. Kilka miesięcy temu prezentowała w Słowaku Uniwersytet Maastricht, tłumacząc naszym studentom jak można aplikować, jak się w Holandii utrzymać i czego należy się spodziewać. Jest dla niej bardzo ważne to, by młodzi ludzie rozumieli, że można zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, zarówno za granicą, jak i w Polsce.
Z tego powodu wróciła po studiach do kraju i mieszkając w Warszawie założyła pierwszy w Polsce oddział pewnej wspaniałej organizacji pozarządowej – MakeSense.

MakeSense to społeczność skupiona wokół przedsiębiorców społecznych, czyli przedsiębiorców rozwiązujących problemy społeczne. Przykładami mogą być: zarządzanie odpadami czy czysta energia. Od 2011 MakeSense pomogło już 1177 przedsiębiorcom społecznym w 70 krajach, mobilizując do współpracy ponad 300.000 wolontariuszy. Organizacja została nominowana we Francji do Google Impact Challange i gra o 500.000 euro, które jeśli wygra chce wykorzystać by wyposażyć 1.000.000 osób w narzędzia do rozwiązywania wyzwań i problemów społecznych. Kasia rozwija tę organizację w Polsce, bo chce tak zmieniać świat. Zamierza pokazać uczniom i absolwentom Słowaka, że jest to możliwe gdy ma się wokoło wspaniałych ludzi.

Wraz z naszą Absolwentką zachęcam społeczność Słowaka do głosowania na MakeSense. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju wspaniałych inicjatyw w Polsce i na świecie.
(Uwaga dla osób niefrancuskojęzycznych: Klikamy na ‘voter pour cet projet’ pod spodem video MakeSense, wyskoczy okienko gdzie klikamy ‘oui’ by oddać głos)

Głosowanie trwa do 8 października. Dziękuję za wszelkie wsparcie!