Śniadanie Mistrzów w Uniwersytecie Śląskim – Słowak drugi w województwie

Po raz ósmy Śląski Kurator Oświaty zaprosił ponad stu najlepszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego – laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych na Śniadanie Mistrzów. Gospodarzem uroczystości był JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a spotkanie odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Wśród wyróżnionych znalazło się aż 11 uczniów ze Słowaka, co uplasowało naszą szkołę ponownie na drugim miejscu w województwie śląskim (o jednego olimpijczyka za III LO w Katowicach a przed V LO w Bielsku-Białej).
Do kolejnego sukcesu od lat najwyżej ocenianej szkoły w mieście przyczynili się: Magdalena Dreinert – laureatka Olimpiady Języka Angielskiego, Malik Aimeur – laureat Olimpiady Języka Francuskiego, Michał Osadnik i Julia Kulpa – finaliści Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Anna Szreter, Martyna Danch i Tomasz Gluziński – finaliści Olimpiady Geograficznej, Maciej Łebek – finalista Olimpiady Fizycznej, Marcin Socha – laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów oraz Katarzyna Kępińska – finalistka Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Gratulujemy olimpijczykom, Ich naukowym Opiekunom oraz Rodzicom.
Krótkie przemówienie o językach obcych jako narzędziu komunikacji i zdobywania wiedzy oraz języku serca używanym w czasie wolontariatu w Kalkucie wygłosił mianowany na Młodzieżowego Marszałka Województwa Śląskiego Malik Aimeur, tegoroczny absolwent Liceum Słowackiego, student University of Oxford w Wielkiej Brytanii.