Globtroterzy ze Słowaka dzielą się doświadczeniami

Podczas minionego weekendu odbył się festiwal filmowo – podróżniczy “Etnocamery 2016”. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Etnochatę Topolej w Goleszowie. Atmosfera tego miejsca jak i festiwalu ma charakter mieszanki kulturowej. Nasi uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele jak co roku tłumnie wypełnili program festiwalu. Sabina Skałka i Łukasz Niewiara opowiedzieli o wyprawach nauczycielsko – absolwenckich do Azji, Alex Suchanek podzielił się wrażeniami z swojego rejsu po morzach północy, Michał Kuc w swoim wystąpieniu zabrał słuchaczy w podróż po zachodnim wybrzeżu USA, Michał Ciołek przybliżył mentalność mieszkańców Zjednoczonego Królestwa na bazie swoich doświadczeń ze szkolnych wyjazdowych projektów językowych w Anglii, Szkocji oraz Walii. Więcej o Etnochacie i o Etnocamerach będziecie mogli usłyszeć od organizatorek Anety i Edyty podczas ich prelekcji w czwartek o 17.30 w ChCk w ramach 28 Peneplena Travel Festival, na który zapraszamy.