Zobacz, jak wiedza zmienia świat

Już w poniedziałek, 27 marca startuje 9. Chorzowski Festiwal Nauki, którego nasza Szkoła oraz sps jest współorganizatorem. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Rewolucje i przełomy w nauce. Zobacz, jak wiedza zmienia świat” i potrwa do piątku, ostatniego dnia marca. Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum i Liceum do aktywnego udziału w zdobywaniu wiedzy i poznawaniu najnowszych osiągnięć nauki.
Wszystkie festiwalowe wydarzenia odbędą się na terenie miasta Chorzowa, w tym w znanym tym naszym uczniom, którzy realizują zajęcia uniwersyteckie, Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Na zakończenie Festiwalu wykład wygłosi prof. dr hab. Janusz Janeczek – były rektor naszej Alma Mater, współautor porozumienia, na mocy którego powstał nasz Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących.
Zgłoszenia (zapisy) przyjmuje prof. wkwasny, zaś wszelkich informacji udzielają nauczyciele przedmiotów. Znajdziecie je także na stronie www.festiwalnauki.chorzow.eu.