35 lat ” Solidarności” w Uniwersytecie Śląskim

26 listopada 2015 roku w Auli im. Andrzeja Pawlikowskiego Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyły się uroczyste obchody 35-rocxznicy powstania NSZZ”Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego.
W wielopokoleniowym spotkaniu organizatorów i dawnych działaczy oraz uczniów katowickich szkół średnich uczestniczyła delegacja AZSO Chorzów i Zespół Kawiarenki Literackiej. Po debacie międzypokoleniowej na temat : Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy, którą poprowadził Prof.zw.dr.hab. Tadeusz Sławek (rektor UŚ w latach 1996-2002), wystąpiła Kawiarenka Literacka chorzowskiego Słowaka. Razem z ks. Antonim Klemensem Zespół przedstawił poetycki spektakl “Teatr domowy stanu wojennego na Górnym Śląsku”. Białe i czerwone róże , ciepłe i serdeczne brawa, łzy wzruszenia i budujące opinie były podziękowaniem za niezwykły koncert. Goście z Politechniki Opolskiej będący na tym występie zaprosili Kawiarenkę do Opola.