Niedzielne ogłoszenia… maturalne

Już jutro maturzyści rozpoczną wiosenną sesję egzaminacyjną, która potrwa do 29 czerwca. Tegoroczny egzamin przebiegać będzie według zaostrzonych procedur, związanych z zagrożeniem epidemicznym. Proszę wszystkich przystępujących do egzaminu o zapoznanie się z wytycznymi MEN (link w newsie z 2.06) i stosowanie się do zawartych w nich zaleceń. Przypominam, że na zbiórkę w wyznaczonych miejscach, z zachowaniem 1,5 metrowego dystansu (zgodnie z informacją podaną 1.06) należy stawić się o godzinie 8.00 lub 13.00 w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godzinie 14.00.

Proszę o zabranie długopisów / piór z czarnym tuszem / atramentem (pamiętajcie o zapasowym) a także innych przyborów dozwolonych dla poszczególnych egzaminów, zgodnie z komunikatem Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Proszę o pozostawienie rzeczy zbędnych, jak na przykład telefony, torebki, plecaki itp. w domu. Nie będzie ich można wnieść do sali egzaminacyjnej. Ze względu na procedury związane z dezynfekcją szkoły, nie będzie dostępu do szatni uczniowskich. Przed wejściami do poszczególnych sal egzaminacyjnych będzie jednak można zostawić parasole, a także wspomniane wcześniej telefony, które należy spakować do przygotowanych przez szkołę woreczków foliowych itd. (lepiej jednak wcale ich nie przynosić).

Prognozy pogody na najbliższe dni przewidują możliwość wystąpienia opadów atmosferycznych. Jako, że zdecydowana większość zdających wchodzić będzie na teren szkoły przez Ogrody Słowaka, proszę o zaopatrzenie się w parasole. Swoja drogą, wymuszą one zachowanie odległości pomiędzy zdającymi, przystępującymi do losowania numeru stolika.

Drodzy Maturzyści,

w tym szczególnym roku, życzę Wam połamania piór, ale przede wszystkim zdrowia, spokoju, dobrej koncentracji i osiągnięcia wspaniałych egzaminacyjnych wyników. Trzymam za Was kciuki. Do zobaczenia po długiej przerwie, już jutro o ósmej rano.

Przemysław Fabjański