Olimpiada Geograficzna – siódmy dyplom dla Słowaka i drugie miejsce w tabeli wszech czasów

Z przyjemnością informuję, iż Uniwersyteckie Liceum Słowackiego wyróżnione zostało siódmym w historii Olimpiady Geograficznej, Dyplom przyznaje się szkołom, których uczniowie w pięcioletnim okresie uzyskali tytuły laureata i finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. W latach 1979-2018 w  sumie 200 szkół otrzymało 422 Dyplomy.

A oto geograficzna awangarda naszego kraju:

1. VI LO Gdynia – 8 Dyplomów OG,
  2. U I LO – Chorzów – 7 Dyplomów,
  3. III LO – Gdynia – 6 Dyplomów; II LO BJN – Bielsk Podlaski – 6; II LO – Inowrocław – 6; I LO – Łomża – 6; VIII LO – Warszawa – 6.

Mateusz Mamot finalistą XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Mateusz Mamot, uczeń klasy 3d, został finalistą XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Jednocześnie miło mi poinformować, że Mateusz Mamot oraz Martyna Dawicka i Igor Konopko – również 2d – dostali się do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości.