Muzyczna wyprawa w świat dźwięków do NOSPR

Bolero Maurice’a Ravela, Uwertura do opery Carmen Georges’a Bizeta, a także ikoniczne fragmenty dzieł Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego czy Antonio Vivaldiego zabrzmiały w uszach m.in klasy 1 D/IV 18 września 2019 roku podczas inauguracyjnego koncertu edukacyjnego w  sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Mający  na wyciągnięcie ręki, przeszło 100 osobową orkiestrę ( m.in z harfą, klawesynem, tubą wagnerowską) i prawdziwie “królewskie” miejsca aktywnego słuchania muzyki, uczniowie przez ponad godzinę dosłownie chłonęli największe hity repertuaru symfonicznego, znane całemu światu nie tylko z sal koncertowych ale również z filmów, reklam czy innych popkulturowych reinterpretacji.  Kolejny koncert wkrótce. Polowanie na bilety- czas zacząć:-)

Jubileusz Pana Henryka Koczana

Jeśli Ktoś nie zna Pana Heńka to bardzo źle. Duża strata w życiorysie nie spotkać Pana Heńka.
W sobotę 21.09 mieliśmy zaszczyt i przyjemność świętować w dużym Gronie Przyjaciół Pana Henryka Koczana jubileusz siedemdziesiątych urodzin tej niezwykle barwnej i zasłużonej dla naszej szkoły Osoby. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łubowicach.
Pan Henryk przez kilkanaście lat dwudziestego pierwszego wieku był pracownikiem naszej szkoły. Jego olbrzymią pasją były geografia i historia. Setki dni poświęcił naszym uczniom biorąc udział w niezliczonych wyjazdach w skałki i jaskinie Jury, spływach kajakowych, Rajdach Słowaka, wycieczkach górskich i nizinnych, akcjach wolontariackich. A podczas swojej pracy w szkole w Grzegorzowicach Pan Henryk zarażał Słowakiem uczniów swojej nowej szkoły.
Panie Heńku – pamiętamy i dziękujemy.
Sto lat!!!
Do zobaczenia wkrótce na górskich szlakach.