Kalifornia, Arizona, Utah, Nevada za nami.

W dniach 23.06 do 09.07.2018 kolejny raz przemierzaliśmy wspaniałe parki narodowe zachodniej części USA. Wraz z Rodzicami i dzielnymi uczniami odwiedziliśmy; Los Angeles, Joshua Tree NP, Grand Canyon NP, Page, Antilope Canyon, Monument Valley, Bridges NM, Arches NP, Capitol Reef NP, Bryce Canyon NP, Zion NP, Las Vegas, Death Valley NP, Yosemite NP, San Francisco, Sequoia NP oraz Kings Canyon NP.. Na relację z wyjazdy zapraszamy listopadzie ,

Zajęcia z geologii fliszu w Kozach

7 czerwca w Kamieniołomie w Kozach k/Bielska-Białej odbyły się zajęcia z geologii Fliszu Karpackiego dla uczniów specjalizacji geograficznej, które prowadził adiunkt Katedry Geologii Ogólnej AGH dr Andrzej Joniec wraz ze studentami AGH. Dziękujemy serdecznie naszej dwukrotnej olimpijce – studentce III roku geologii Ani Szreter za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć.

Marcin Wicik brązowym medalistą Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej

W dniach 26-29 czerwca odbyły się zawody Olimpiady Bałtyckiej w Valmierze na Łotwie. Polacy wrócili do kraju z czeterema medalami. Calej reprezentacji serdecznie gratulujemy! Najwyżej uplasował się Jakub Pypkowski (VI LO w Bydgoszczy), który zakończył konkurs na drugiej pozycji i ze złotym medalem. Srebro zdobyli Maciej Dercz (III LO w Gdyni) oraz Wojciech Piątek (III LO we Wrocławiu), a brąz wywalczył Marcin Wicik (I LO w Chorzowie). Polską reprezentację tworzyli także Wiktor Odziemczyk (VIII LO w Warszawie), Antoni Bugaj (V LO w Warszawie), Szymon Mol (LO KTK w Bielsku-Białej) oraz Kajetan Rożej (GiLA w Toruniu).

Marcin podczas Zawodów Finałowych 44 Olimpiady Geograficznej zajął 5 miejsce w kraju.