100. ROCZNICA URODZIN PANA ALEKSANDRA TARNAWSKIEGO

Pandemiczny Słowak przeżywa niezwykłą rocznicę. 8 stycznia 2021 roku obchodzi swoje SETNE URODZINY Pan Aleksander Tarnawski, najstarszy żyjący absolwent chorzowskiego Gimnazjum Państwowego im. Odrowążów – gimnazjum do którego tradycji nawiązuje Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Pan Aleksander Tarnawski jest również ostatnim z żyjących “Cichociemnych”.

W piątek 8 stycznia 2021 roku w godzinach porannych Pan Dyrektor Przemysław Fabjański przekazał dostojnemu Jubilatowi okolicznościowe życzenia od Prezydenta Miasta Chorzów Pana Andrzeja Kotali i życzenia od Rady Pedagogicznej, Pracowników Administracji, Uczniów, i Absolwentów Uniwersyteckiego I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Życzenia uzupełnione były okazałym bukietem kwiatów i tradycyjnym w Słowaku urodzinowym tortem Juliusza a także filmową impresją przypominającą Jubilatowi gmach dawnego Gimnazjum Odrowążów i współczesne Liceum im. Słowackiego.

Szanowny Jubilat dziękując za życzenia i wyrażając swój ogromy szacunek dla edukacji oraz naszej Szkoły, pozdrawia całą społeczność chorzowskiego Słowaka.

Życzenia “DWIEŚCIE LAT” i List od Rady Młodzieżowej