Zwycięstwo w Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej młodzieży w XXIII Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka w Zespole Szkół nr1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Festiwal jest znanym i popularnym wydarzeniem – wystawiane są krótkie (do 15 minut) autorskie przedstawienia uczniów. Nasi młodzi artyści podbili serca widowni oraz jury sztuką napisaną przez Julkę Galus pt. ‘The Remarkable Story of the Future’. Konkurencja była duża – 16 wystawianych sztuk przez szkoły z naszego województwa. W tym szacownym gronie zdobyliśmy I miejsce – czyli nagrodę główną festiwalu oraz nagrodę dla najlepszego aktora (Michał Kuc za rolę Jack’a).
Sztuką przygotował i przedstawił zespół w następującym składzie: Weronika Adamczak (2b), Julka Galus (autorka i scenarzystka -1d), Paulina Gluzińska (1d), Wiktoria Skutnik (1d), Bartosz Chudy (1d), Michał Kuc (2a), Hubert Szyszka (2a) i Tobiasz Witalis (2c).
Serdecznie gratulujemy!