Zaproszenie do projektu Play Your Role

TWORZYSZ GRY ?

Możesz sprawić, że świat online stanie się milszym miejscem. Ten hackathon to okazja dla projektantów gier do wykorzystania swoich umiejętności aby zmierzyć się z problemem mowy nienawiści online.

Gry mogą być potężnym narzędziem edukacyjnym. Wierzymy, że mogą one nagłaśniać problemy społeczne, wspierać pozytywne zachowania, budować wzorcowe postaci i narracje, dzięki którym zmierzymy się z negatywnymi stereotypami, na których oparta jest mowa nienawiści.

Dołącz do nas, wprowadzaj innowacje, twórz i bądź częścią tej przygody. Zapraszamy tylko najlepszych!

CO ?

Play Your Role Hackathon to4-dniowe wydarzenie, które odbędzie się w pięknym Rimini (Włochy) od31 marca do3 kwietnia 2020 roku. Jest on organizowany w ramach europejskiego projektu Play Your Role, którego jesteśmy partnerem.

DLA KOGO ?

Swój udział może zgłosić każdy zespół, który jest wstanie wyprodukować grę. Członkowie i członkinie zespołów powinni mieć ukończone 18 lat. Do hackathonu zaprosimy 4 zespoły z Francji, Niemiec, Włoch i Polski, które będą szkolone przez profesjonalnych projektantów gier i ekspertów w dziedzinie edukacji medialnej.

CEL ?

Zadaniem zespołu podczas hakatonu będzie stworzenie krótkiej gry edukacyjnej skierowanej do młodzieży od11 roku życia.Gry te będą miały na celu zwalczanie mowy nienawiści w Internecie poprzez:

• podnoszenie świadomości na temat mowy nienawiści (trolling, cyberbullying…) i wzmacnianie pozytywnych zachowań,
  • tworzenie pozytywnych narracji na tematy związane zmową nienawiści w Internecie (seksizm, rasizm, ageizm…).Po 4 dniach intensywnej pracy każdy zespół powinien mieć prototyp gry.

CO DALEJ ?

Każdy zespół otrzyma 4 500 euro na opracowanie funkcjonalnej, gotowej gry wciągu 2 miesięcy od zakończenia hackhatonu.

Stworzona gra będzie dostępna na platformie Play Your Role dla dzieci, nauczycieli, rodziców w całej Europie. Będzie ona również prezentowana na konferencjach, imprezach szkolnych, grach miejskich i stronach internetowych partnerów wpięciu językach.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Wymogi dotyczące składania wniosków

Co należy nam wysłać ?

• Opis Twojego zespołu (do3 członków/członkiń) razem z krótkimi biogramami i opisem ról w zespole
  • Portfolio dokonań zespołu
  • Koncepcja: masz już pomysły na mini grę, którą chciałbyś stworzyć? Wyślij swoją propozycję! Formularz do przesyłania zgłoszeń znajduje się tutaj.

Jakie są kryteria wyboru ?

Aplikacje będą rozpatrywane przez krajowe jury Play Your Role, w skład którego wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania gier i edukacji medialnej, zgodnie z poniższymi kryteriami:

• kompetencje – zespół musi zebrać wszystkie niezbędne kompetencje, aby stworzyć wysokiej jakości edukacyjne mini gry: projektowanie gier, rozwój, grafika, projektowanie dźwięku…,
  • terminowość i solidność – ocena realnych możliwości wykorzystania dofinansowania(w wysokości 4500 Euro) w celu dostarczenia produktu wysokiej jakości na czas,
  • różnorodność – do wzięcia udziału w projekcie szczególnie zachęcamy kobiety i zespoły wielokulturowe
  • doświadczenie – dotychczasowe osiągnięcia w tworzeniu gier.

Nabór otwarty jest od15 grudnia do30 stycznia 2020.

Ogłoszenie wyników: 20 luty 2020

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie? Kliknij tutaj.

Strona projektu: https://www.playyourrole.eu/