VII Kongres Młodych Matematyków Polskich

W terminie od 20.09.2018r. do 23.09.2018r. uczniowie Tomasz Szafarczyk oraz Marcin Traskowski reprezentowali szkołę i województwo śląskie na VII Kongresie Młodych Matematyków Polskich, który odbył się w Lublinie. Kongres był organizowany przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, przy współudziale Kolegium Dziekanów i Dyrektorów jednostek posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych. Kongres został objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Podczas Kongresu uczniowie mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane wykłady oraz poznać miasto Lublin, które wyróżnia się bogatą, wielowiekową historią.