SŁOWAK NA’ KATOWICE MODEL UNITED NATIONS’

W najbliższy czwartek 3 grudnia 2015 rozpocznie się KatMUN, czyli znane na całym świecie Modelowe Obrady ONZ, odbywające się po raz pierwszy w Katowicach. Młodzież z różnych państw zbierać się będzie m.in. w nowo wybudowanym Międzynarodowym Centrum Kongresowym i na Uniwersytecie Śląskim, gdzie odbędą się dyskusje na ważne tematy dotyczące dzisiejszego świata. Język angielski to język obowiązujący podczas obrad. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział zostały poproszone o wybór kraju, który chcą reprezentować oraz o wybór jednego z sześciu komitetów wchodzących w skład ONZ. Pięcioro uczniów naszej szkoły – Natalia Kryger, Basia Józefowska, Hania Płonka, Alex Suchanek oraz Jan Równicki – zdecydowało się uczestniczyć w tegorocznych obradach. Życzymy im powodzenia!