Projekty w Anglii dla Gimnazjum Dwujęzycznego

Zakończyły się projekty i pora na podsumowanie. Wczoraj z cudownego hrabstwa Kent wróciły klasy 2gda i 2gdc, a tydzień temu klasa 2gdb.
W czasie tygodniowego pobytu na farmie w Maidstone (Coldblow Farm) nasi gimnazjaliści prezentowali przygotowane wcześniej projekty w języku angielskim na temat miejsc które odwiedziliśmy, a było ich naprawdę mnóstwo. Zobaczyliśmy między innymi: urocze miasteczko Rochester podczas Dickens Festival, średniowieczne Rye, słynne Canterbury, nadmorskie Brighton. Dwukrotnie byliśmy w Londynie gdzie zwiedzaliśmy fascynujące muzea i galerie, przeszliśmy pod Buckingham Palace, do Westminster, pod Tower, zajrzeliśmy do słynnych angielskich parków – to tylko kilka z licznych londyńskich atrakcji.

Mieliśmy jak co roku okazję zobaczyć uniwersyteckie Cambridge, a tam czekali na nas zaprzyjaźnieni policjanci, którzy opowiadali o swojej pracy. Zmęczeni bardzo ruchliwymi miejscami zajrzeliśmy również na malownicze wybrzeże, aby z bliska podziwiać angielskie klify.

Gimnazjaliści nie zawiedli naszych oczekiwań – ich projekty stały na wysokim poziomie, widać było, że są ekspertami w swojej dziedzinie.Niewątpliwie poszerzyli swoją wiedzę na temat Wysp Brytyjskich, historii, kultury i geografii tego rejonu.

Ponadto mieli liczne okazje, aby komunikować się z mieszkańcami Zjednoczonego Królestwa, szlifując przy okazji swój angielski. Pokazali, że radzą sobie w rozmowach i wywiadach , które mieli przeprowadzić. Pytali Brytyjczyków o ich życie, o festiwale, o to co jest godnego polecenia w okolicy, a także o opinie na temat zbliżającego się referendum (słynne Brexit – czyli wyjść, czy zostać w Unii Europejskiej).

Najważniejsze, że wszyscy wróciliśmy bezpiecznie, zarówno nauczyciele jak i uczniowie mają moc wrażeń i wspomnień, którymi jeszcze długo pewnie będziemy się dzielić.

Ostateczne zakończenie projektów będzie jesienią 2016 roku gdy pokażemy relację z pobytu Rodzicom i Gronu Pedagogicznemu.