Nocy Naukowców z Uniwersytetem Śląskim

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Nocy Naukowców, która odbędzie się w naszej szkole w piątek od godziny 18:00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy będą prowadzone 18 i 19 kwietnia przez wszystkich członków Rady Młodzieżowej.

Program Nocy Naukowców z Uniwersytetem Śląskim :

Wykład:

Dr Andrzej Tyc

„Peruwianskie Andy – gejzery, wulkany i najglebsze na swiecie jaskinie w trawertynach”

Dr Magdalena Półtorak

„Nie każdemu migrantowi – “uchodźca”, czyli o złożoności zjawiska z perspektywy prawa międzynarodowego”

Wykład nakreśli podstawowe różnice pomiędzy zjawiskiem uchodźstwa a migracją z perspektywy prawa międzynarodowego publicznego. Przybliży ponadto procedurę ubiegania się o międzynarodową ochronę w państwach UE i co z niej wynika.

Warsztaty:

Jakub Zwierzchowski, Paweł Wowra, Gu Xingyu

„Warsztaty z kaligrafii chińskiej”

„Chiny współcześnie – rozwój Państwa Środka na przestrzeni ostatnich lat”

Warsztaty będą poruszały takie kwestie jak: Chiny współcześnie, droga Państwa Środka do sukcesu, możliwości studentów UŚ do studiowania w Chinach, doświadczenia związane z rocznym pobytem w ChRL. Uczniowie będą mogli nauczyć się kaligrafii chińskiej i podstawowych zwrotów w języku chińskim.

Dr Agnieszka Woszczyk

„Coaching – odkrywanie zasobów”

Współcześnie „coaching” odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Jednak popularność terminu nie zawsze idzie z właściwym zrozumieniem czym coaching jest w istocie oraz co może dać osobom z niego korzystającym. Warsztat pokazuje czym jest coaching na przykładzie pracy z zasobami. Jest to okazja do pokazania na czym polega rola coacha w dialogu, jak to się dzieje, że coaching jest skuteczny, chociaż coach nie dzieli się wiedzą, nie diagnozuje, ani nie doradza. Co takiego jest w nas i jak to dostrzec, by móc wprowadzać pożądane zmiany w życiu? Jakie bogactwo posiadamy wewnątrz i jak możemy z niego korzystać? Warsztat adresowany jest do osób, które chcą lepiej poznać siebie, dowiedzieć się na czym coaching polega oraz co odróżnia profesjonalnych coachów od mówców motywacyjnych lub trenerów rozwoju.

Dr Sonia Szramek-Karcz

„Jak poprzez ciało możemy rozluźnić umysł, aby nam lepiej służył podczas egzaminów”.