NOC NAUKOWCÓW Z UŚ W AZSO JUŻ PO RAZ DRUGI!

Dnia 8.04.2016 czyli już w NAJBLIŻSZY PIĄTEK o godz. 17:30 rozpocznie się Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim w Słowaku.
Już po raz drugi – dla wszystkich ciekawych świata zarówno uczniów, nauczycieli a także rodziców organizujemy Noc Naukowców.
Wszyscy, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty, a co za tym idzie osiągać lepsze wyniki na czekających ich egzaminach, będą mogli znaleźć coś dla siebie.
Zaprosiliśmy w tym roku wybitnych przedstawicieli świata nauki – profesorów reprezentujących różne obszary wiedzy.
Nasz program przedstawia się następująco:

CZĘŚĆ I. WYKŁADY (AULA KRZEMIENIECKA)
– 17.30 – prof. dr hab. Tadeusz Sławek (Katedra Literatury Porównawczej) – „Tygrysy gniewu i konie pouczenia”. Po co się uczymy?,
– 18.30 – prof. dr hab. Piotr Skubała (Katedra Ekologii) – „Człowiek jako superorganizm”.
– 19.30 – dr Elżbieta Szulińska (Katedra Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii) – „Fascynujący świat pająków”.

CZEŚĆ II. WARSZTATY (W GRUPACH)
– 19.30 – UNIBOT Warsztaty programistyczno-robotyczne (12 osób),
– 21.00 – UNIBOT Warsztaty programistyczno-robotyczne (12 osób),
– 21.00 – dr Justyna Budzik (Instytut Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych) – “Artystyczny plakat filmowy – od narzędzia informacji do dzieła sztuki” (25 osób),
– 21.00 – dr Łukasz Dawidowski (Instytut Matematyki) – “Matematyka – to nie takie trudne” (25 osób).

Ilość miejsc na wykładach jest niestety ograniczona – do 150. Decyduje kolejność zgłoszeń, które bezpośrednio przyjmują dr Piotr Bogalecki oraz dr Maciej Burzyk we współpracy z Radą Młodzieżową. Przez cały dzień w AZSO dostępne będzie również stoisko, na którym będziecie mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjno-naukową Uniwersytetu Śląskiego.
Mamy nadzieję, że najbliższy piątkowy wieczór będzie dla Was prawdziwą naukową ucztą, która przyczyni się do osiągnięcia satysfakcjonujących Was wyników egzaminacyjnych.