NOC NAUKOWCÓW z Uniwersytetem Śląskim 2017

Już w najbliższy wtorek (11.04.2017r.) zapraszamy od godz. 17:30 na cykliczne już wydarzenie popularyzujące w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących szeroko pojętą naukę – słowem Noc Naukowców.
Tegoroczny plan przewiduje liczne wykłady, warsztaty i pokazy zarówno z kręgu przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych.
Rozpoczniemy o 17:30 prezentacją Uniwersytetu Śląskiego czyli naszej uczelni patronackiej. Kolejne wydarzenia będą biegły równolegle i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie wg poniższego planu:

17:30 Aleksandra Labocha – “Uniwersytet Śląski dziś”- prezentacja oferty naukowo-dydaktycznej uczelni (Aula)

18:00 dr Bożena Szałasta-Rogowska – “Mity greckie – reaktywacja” (sala 307)

18:00 dr Robert Netczuk – Proces karny Jezusa Chrystusa czyli za jakie przestępstwo został skazany? (Aula)

18:00 mgr Helena Jadwiszczok-Molencka – “Zjawisko styropianizacji” – ochrona dziedzictwa kultury (sala 306)

19:00 dr Natalia Stępień – “Demograficzne wyzwania Europy” (Aula)

19:00 mgr Jacek Molencki, Helena Jadwiszczok-Molencka – “Jak oglądać filmy animowane?” – o pojęciu intertekstualności (sala 306)

19:00 Arkadiusz Imiela – Hodowle domowe zwierząt – Koło Naukowe “Faunatycy” (sala 405)

19:00 Henry Shelonzek – “Projekt BioWar czyli drożdże w akcji” (pokaz izolacji drożdży i warzenia piwa) (sala 402)

19:00 POKAZ RATOWNICTWA – System ratownictwa medycznego w ujeciu prawnym i praktycznym (Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Koło Prawa Medycznego) (sala 304)

20:00 dr hab. Joanna Szymanowska-Pułka – “O fraktalach i innych barwnych cudach” czyli reakcja Biełousowa-Żabotyńskiego (oscylacyjne przemiany barwne) (Aula + 404)

20:00 Katarzyna Surmiak, Jakub Bryła, Paweł Milion – Prawo administracyjne w praktyce: zatrzymanie prawa jazdy, budżet obywatelski, skutki spożywania alkoholu w miejscach publicznych – Koło Naukowe WPiA (sala 307)

20:00 mgr Petra Gverić Katana – “Kaj po ślasku, kaj po chorwacku” o podobieństwach gwary kajkawskiej i gwary śląskiej (sala 306)

20:00 dr Mikołaj Marcela – “Dobry początek to połowa sukcesu, czyli jak zacząć tworzyć bestseller?” – najlepsze otwarcia filmów, seriali i powieści (Indiana Jones, House of Cards, Breaking Bad) (sala 405)

20:45 dr Monika Gwóźdź – “Ile razy w Kościele katolickim można się żenić i za mąż wychodzić” – czyli prawo kanoniczne w akcji (Aula)

21:00 Karolina Rybak, Paweł Jasiński – “Mity w prawie autorskim” (sala 304)

21:00 mgr Tina Jugović – “Co mają wspólnego Gadający Kot Tom i Melania Trump? Czy język słoweński to język dla szpiegów?” – Słowenia trochę inaczej (sala 306)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW W IMIENIU WYKŁADOWCÓW, PRELEGENTÓW I STUDENTÓW.

Szczegóły wydarzenia dostępne są także na plakatach i szkolnym Facebooku .