Noc Naukowców – już w najbliższy wtorek – dodatkowe wykłady!

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznej Nocy Naukowców z UŚ odbędzie się dodatkowy wykład dla przyrodników – w szczególności geografów, który wygłosi dr Artur Widawski z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ pt. “Nowoczesne metody badań środowiska Wyżyny Śląskiej za pomocą załogowych i bezzałogowych statków powietrznych”. Wykład połączony będzie również z prezentacją nowoczesnego drona wyposażonego w czujniki do specjalistycznych badań, a wszystko to rozpocznie się oczywiście we wtorek 2.04.2019r. w Auli Krzemienieckiej o godz. 1830.

Tegoroczna Noc Naukowców zostanie również poszerzona o “Strefę Ucznia Badacza” – a w niej wykład, który wygłosi nasz uczeń, a Wasz kolega Łukasz Drzensla (kl. 2 LO). Wykład zatytułowany “Polska myśl forteczna – fortyfikacje II RP” odbędzie się o godz. 18:15 (sala 405) jest adresowany do wszystkich, a szczególnie tych, którym bliskie są zagadnienia historyczne i inżynieryjne. Zapraszamy bardzo serdecznie, tym bardziej, że Łukasz jest zapalonym badaczem fortyfikacji.

Mamy nadzieję, że bogaty program tegorocznej Nocy Naukowców z UŚ sprawi, że wielu naszych uczniów znajdzie czas na poszerzenie swojej wiedzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. ZAPRASZAMY!