Nagroda Główna w VI Ogólnopolskim Konkursie “Eksperyment Łańcuchowy”

Grupa uczniów klas III gd C – Magdalena Śliwińska, Anna Krzywiecka, Mateusz Pączek, Wojciech Knop i Mikołaj Grabowski – zdobyła Nagrodę Główną w kategorii “Gimnazjum i klasy VII” w VI Ogólnopolskim Konkursie “Eksperyment Łańcuchowy”  zorganizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było skonstruowanie urządzenia, w którym wykorzystanie zjawisk fizycznych pozwoli na przetransportowanie metalowej kulki. W urządzeniu każdej uczestniczącej drużyny wlot i wylot kulki musiał znajdować się na ściśle określonej wysokości. Działanie każdego urządzenia rozpoczynało się z chwilą otrzymania kulki od poprzedzającego go urządzenia, a kończyło przekazaniem kulki do następnego urządzenia. Prace były oceniane w kategoriach: ilość zastosowanych zjawisk fizycznych, skuteczność urządzenia oraz kreatywność i estetyka jego wykonania.  – nasza drużyna, prezentując urządzenie “Silver Pearl” , zdobyła największą liczbę punktów !

Prace zajęły parę dobrych weekendów, a opiekę merytoryczną sprawowała p. B. Ryl.

Serdecznie gratulujemy młodym eksperymentatorom !