Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

..i już po ! W kwietniu (23. 04) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Książek. Szkolny Klub Fantastyki w trakcie Dni Otwartych “Słowaka” i przededniu święta, zamienił Bibliotekę na świątynię literatury science fiction ( zdjęcia w galerii szkoły).
Razem z Zespołem Przedmiotowym Nauczycieli Języka Hiszpańskiego ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji szkolnego konkursu literackiego ,,Vivarium 2017” i gratulujemy wyróżnienia uczennicy Julii Wydor z klasy I A, za pracę “Don Kichot wiecznie żywy, czyli współcześni marzyciele i idealiści”.
… a w ramach obchodów ww. święta jeszcze:
1. Do końca kwietnia trwa amnestia- możecie oddać przetrzymywane książki bez żadnych przykrych konsekwencji.
2. Przypominamy o akcji bookcrossingowej- możecie wymieniać się książkami, zostawiając przeczytane już egzemplarze na czarnym regale ustawionym w korytarzu przed biblioteką i zabierając ze sobą te, które pozostawiono tam wcześniej.
3. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zapraszamy do wypożyczania atrakcyjnych i wartościowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
4. Prosimy, o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej w Librusie, która pozwoli nam ona określić Wasze preferencje czytelnicze oraz poprawić jakość pracy biblioteki.
5. Zapraszamy do odwiedzenia stron związanych z prawami autorskimi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie
zbs