Kwesta dla Marty

W dniach 14, 15.12. 2019 r. uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie będą kwestować dla podopiecznej Fundacji Iskierka – Marty Konik. Przedstawiam informacje o Marcie jednocześnie zachęcam wszystkich do wsparcia akcji, a wolontariuszom dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

„Mam na imię Marta, mam 16 lat i od zawsze mieszkam w Radzionkowie. Trudny czas choroby rozpoczął się dla mnie we wrześniu 2018 roku. Po trzech operacjach i długim okresie diagnozowania, co tak naprawdę dzieje się we mnie, stwierdzono u mnie nowotwór-tłuszczakomięsak śluzowaty. W czerwcu 2019 roku rozpoczęłam w zabrzańskim szpitalu chemioterapię, teraz leczą mnie naświetlając to wszystko, co ciągle we mnie niestety jeszcze jest. Mam nadzieję, że uda się rozpocząć kolejny etap mojego leczenia lekiem nowej generacji – Trabektedyną, który daje mi szanse na życie.

Moje życie stało się inne, trudne, czasem zwyczajnie smutne, ale mam w sobie nadzieję. Mam tez wokół siebie mnóstwo fajnych i dobrych ludzi, mój brat, rodzina, są moi przyjaciele i mam swoje kochane… dwa kotki. Bo tak w ogóle to ja bardzo kocham koty 🙂 Chciałabym znów pojeździć na desce snowbordowej, pójść do szkoły, zatańczyć oberka, bo wiecie ja tańczyłam w zespole folklorystycznym i tak po prostu ŻYĆ.

Marta Konik, dla przyjaciół po prostu Tusia 🙂