Konkurs Wiedzy o USA – nagroda główna dla 2c

Z okazji Święta Dziękczynienia po raz 13 zorganizowany został Konkurs Wiedzy o USA, który po raz drugi z kolei wygrała drużyna klasy 2c: Tomasz Szafarczyk i Tomasz Ferenz. Nagrodę główna ufundowali Państwo Krzymińscy i restauracja ‘Malinowa’, którzy od pięciu lat sponsorują nagrodę dla zwycięzców tego konkursu. Drugie miejsce , tylko jeden punkt mniej, zdobyła drużyna klasy 3c: Krzysztof Kasprowski i Krzysztof Stefan, a trzecie – drużyna klasy 1e: Jadwiga Merwa i Emilia Kaczmarczyk. Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom ogromnej wiedzy z historii , geografii oraz kultury USA. Oprócz Konkursu Wiedzy o USA, odbył się  także Konkurs Prozy i Poezji Amerykańskie oraz Konkurs Piosenki Amerykańskiej. Wielonarodowościowa Komisja Konkursowa w składzie: Pani Prof. Joanna Szeligowska,Pani Prof. Danuta Jeziorowska, Pani Prof. Monika Klimera, Ana Gonzalez, Spencer Grams oraz Pani Prof. Stella Drogosz – Fabjańska była pod wrażeniem występów, w których nasi uczniowie zaprezentowali niezwykły talent , zamiłowanie do języka angielskiego i muzyki. I miejsce w Konkursie Prozy i Poezji Amerykańskiej zdobyli ex aequo Karolina Kisiel (2a) oraz Kacper Fox (3b). W Konkursie Piosenki Amerykańskiej – kategoria :występ indywidualny- nagrodę Grand Prix zdobyła Anna Nowińska (3b), I miejsce : Edyta Fragsztajn (2a), II miejsce Dominik Woźniak (1a), w kategorii – band – I miejsce: duet Natalia Kopytko (3GDc) oraz Dominik Wołowczyk (2a), II miejsce Weronika Wołowczyk, Martyna Tomas i Mikołaj Botor (1a). Seredecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy brali udział w konkursach. Dziękujemy sponsorom nagród: Państwu Krzyminskim, Państwu Forma, Uniwersytetowi Śląskiemu, Stowarzyszeniu Przyjaciół Słowaka, Wydawnictwom -mmpublications i Macmillan. Dziękujemy serdecznie Prof. Tomaszowi Fabjańskiemu i Prof. Januszowi Dubielowi za -jak co roku – wspaniałe, przepojone pasjonującymi opowieściami, wykłady i zachwycające zdjęcia, dziękujemy za prezentacje na temat tradycji świątecznych w Meksyku i USA przygotowane przez Anę Gonzalez oraz Spencera Gramsa. Dziękujemy niezawodnym uczniom klasy 3c z Bartkiem Zawadą na czele ( Monika Toborek, Paulina Loska, Julka Świerkot, Jasiu Tymowski i inni) za nieocenioną pomoc przy konkursie!