I część Warsztatów Obserwacji Medycznych zakończona

25 listopada po lekcjach odbyła się pierwsza część Warsztatów Obserwacji Medycznych. Gościli na niej Specjaliści – lekarze z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie: dr n. med. Małgorzata Błaszczyńska i dr n. med. Henryk Konik. Uczniowie specjalizacji biologicznej z klas drugich i trzecich przeszli krótkie szkolenie , a następnie wysłuchali wykładów na temat trendów we współczesnej medycynie oraz najnowszych metod obrazowania śluzówki przewodu pokarmowego w badaniach endoskopowych. Miłym uzupełnieniem było wystąpienie Eweliny Helm, Zuzi Wielgus i Szymona Jasińskiego, którzy w profesjonalny przedstawili słuchaczom zagadnienia dotyczące roli witaminy D w ludzkim organizmie.
Dziękujemy szanownym Gościom oraz Dyrekcji Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie za przychylność i stworzenie naszym uczniom możliwości szerszego rozwoju naukowego.