Warsztaty z przedmiotu fizyka

Dnia 18 kwietnia 2016 roku odbyły się pierwsze warsztaty z fizyki organizowane w ramach współpracy nawiązanej ze Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Uczniowie i uczennice zajęć specjalizacyjnych przeprowadzali doświadczenia z zakresu wytrzymałości materiałów oraz promieniowania rentgenowskiego. Młodzież poszerzyła wiadomości związane z badaniami tensometrycznymi metali oraz materiałów organicznych. Druga część poświęcona była badaniu rentgenowskiego promieniowania ciągłego i charakterystycznego oraz zastosowaniu tych rodzajów promieniowania w badaniach materiałowych. Warsztaty zakończone zostały sprawozdaniami oraz mini konkursem z nagrodami. Były to pierwsze z serii planowanych warsztatów dla młodzieży specjalizacji z przedmiotu fizyka. Zapraszam do zapoznania się z galerią.