Pomóżmy Mateuszkowi!

Mateusz Donocik z Częstochowy od zawsze uwielbiał grać w piłkę nożną. W przedszkolu, do którego uczęszczał przed chorobą, najbardziej lubił zajęcia sportowe. Pomimo młodego wieku jego pasją są typowo męskie zajęcia jak majsterkowanie i motoryzacja. W wolnych chwilach lubi spędzać czas z rodzicami i siostrą Mają , z którą świetnie się dogaduje i lubią się razem bawić.
Pod koniec października 2015 roku Mateusz zaczął utykać na prawą nogę , na początku nie zgłaszał żadnych objawów bólowych, co i tak nie dawało rodzicom spokoju. Niestety z początkiem listopada obudził się z pogrubieniem prawej nogi. Rodzice od razu udali się do szpitala miejskiego w Częstochowie, gdzie po wykonaniu wstępnych badań chłopczyk został skierowany na oddział chirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Po pobraniu materiału i poddaniu go badaniu histopatologicznemu zdiagnozowano guz podudzia prawego- RMS Embroyonale. Wówczas Mateusz poddawany został chemioterapii na oddziale onkologicznym GCZD w Katowicach, która jest przygotowaniem do zabiegu chirurgicznego.
Przed Mateuszem i jego rodziną długi proces leczenia i rehabilitacji, który mamy nadzieję zakończy się sukcesem.
Tydziń temu Mateuszkowi amputowano nóżkę – niestety nie udało się uratować. Na pewno chłopczyk będzie potrzebował protezy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Wspólnie możemy pomóc rodzinie w tym trudnym i bardzo wymagającym czasie.
W dniach 3 -4.06.2016 r. odbędzie się kwesta na rzecz Mateuszka. Gorąco zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego udziału.