Podróż po Wyspach Brytyjskich

W dniu dzisiejszym klasy 3b oraz 1gda zabrały nas w podróż po Krainach Zjednoczonego Królestwa i Irlandii. Po szkole przechadzali się święty Dawid i święty Patryk, księżniczki królewskiego rodu i cała czwórka Beatles’ów, był też James Bond, Alicja, Szalony Kapelusznik, Biały Królik i niezwyciężony William Wallace. W czterech zakątkach naszej szkoły można było skosztować specjałów kuchni lokalnych, między innymi: „ fish and chips” w gazecie, szkockiego shortbread’a, czyli maślanych ciasteczek, czy irlandzkich „głodowych” ziemniaczków. Była nawet szkocka odmiana kaszanki, czyli „black pudding”. Nie zabrakło też prawdziwej angielskiej herbaty i IRN –BRU, czyli szkockiego napoju narodowego o smaku rozpuszczonej landrynki. Na przerwach była okazja, żeby nauczyć się tańców irlandzkich, poćwiczyć strzały na bramkę i wziąć udział w warsztatach rysowania celtyckich symboli. Michał Ciołek i Tomasz Gluziński pokazali nam Wyspy Brytyjskie oczami uczestników szkolnych projektów językowych w czasie prelekcji, które odbyły się w Auli Krzemienieckiej. Kwota zebrana podczas dzisiejszego dnia zostanie przekazana na cel charytatywny – pomoc dla Weroniki Garus cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Dziękujemy organizatorom i wszystkim , którzy zechcieli przyłączyć się do wspólnej zabawy.