Oto najlepsza polonistyczna drużyna!

Zofia Sobczak z 3 c, Agnieszka Trzaskowska i Betina Smaza z 3 d zwyciężyły w I edycji „Uniwersjady Polonistycznej”! Był to turniej wiedzy o literaturze i języku polskim pod patronatem dziekana Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy historyczno- i teoretycznoliterackiej z elementami wiedzy o języku, promocja czytelnictwa oraz zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w życiu naukowym i kulturalnym regionu. Uczestnicy wzięli udział w kilkunastu różnorodnych multimedialnych konkurencjach o charakterze quizowym, sprawdzających wiedzę z zakresu historii i teorii literatury, znajomości dzieł literackich i artystycznych, kompetencje analityczne oraz interpretacyjne, a także wiedzę o języku. Drużyna „Słowaka” nie dała szans pozostałym 11 drużynom, reprezentującym szkoły ponadgimnazjalne województwa śląskiego. Gratulujemy!