7 sesja egzaminów CAMBRIDGE dla uczniów SŁOWAKA

Uczniowie klas pierwszych CAMBRIDGE przystępują w czerwcu do egzaminów językowych FCE (poziom biegłości językowej:B2). To już 7 sesja egzaminacyjna, w której biorą udział uczniowie naszej szkoły. Od roku 2012, na podstawie umowy podpisanej przez dyrektora AZSO w Chorzowie i British Council w Warszawie, egzaminy językowe University of Cambridge: English for Speakers of Other Languages (ESOL) cieszą się popularnością wśród uczniów AZSO. W tym roku najambitniejsi uczestnicy specjalizacji CA1 i CA2 podjęli także próbę zdobycia certyfikatów językowych CAE (poziom biegłości językowej: C1). Przez 4 lata realizacji autorskiego programu nauki języka angielskiego po gimnazjum dwujęzycznym, nasi licealiści zdobyli już 52 certyfikaty FCE i 35 certyfikatów CAE. Wszystkim uczestnikom tegorocznej sesji życzę powodzenia i przede wszystkim gratuluję wytrwałości w dążeniu do wyznaczanych sobie celów!

Bożena Baryła

Koordynator egzaminów ESOL w AZSO